Polecamy- Szalona Pracownia Groomerska

Zauważyliśmy, że coraz więcej ludzi pragnie jak najlepiej zadbać o swoich czworonożnych przyjaciół- obcinanie pazurków, kąpiel, strzyżenie… Jednak jak to zrobić, żeby nie skrzywdzić zwierzaka? Odpowiedź na to pytanie zna na pewno Patrycja, która postanowiła w Rzeszowie otworzyć Szaloną Pracownię Groomerską!

Z Patrycją nawiązaliśmy kontakt jeszcze przed otwarciem Pracowni 🙂 Ostatnio mieliśmy okazję odwiedzić „ciocię” wraz z Puszkiem i Idą- naszymi dwiema, długowłosymi pięknościami 🙂 Profesjonalne ręce zajęły się nimi jak najlepiej- zostały „obsłużone” idealnie!

Trochę były obawy, jak wyglądają zabiegi- bo przecież nie każdy kot lubi się kąpać, czesać, a przede wszystkim- suszyć! Jednak obawy były bezpodstawne..  Ciocia zagadała, pogłaskała- i nawet nie zauważyliśmy jak już było po wszystkim 🙂

Wiele osób zadaje sobie pytanie- kto to jest Groomer? Już odpowiadamy ( w wielkim skrócie).

Praca groomera polega nie tylko na czesaniu i ścinaniu psiej oraz kociej sierści. Z dnia na dzień zakres usług jest coraz szerszy i obejmuje takie czynności jak rozczesywanie sierści (szczególnie u zwierząt długowłosych), kąpiel czworonogów z użyciem specjalnie dostosowanych do pupilów kosmetyków, trymowanie (usuwanie martwej sierści, szczególnie u zwierząt szorstkowłosych – dzięki temu zabiegowi sierść wygląda zdrowiej, a kolor ulega poprawie), strzyżenie, mycie zębów (dzięki temu zwierzęta nie są narażone na pojawienie się kamienia nazębnego), obcinanie pazurków, czyszczenie uszu i usuwanie z nich owłosienia, usuwanie insektów (jeżeli groomer zauważy, że zwierzę jest zainfekowane przez wszy, pchły czy inne insekty, musi się ich pozbyć).

Jak najbardziej- POLECAMY!

FACEBOOK pracowni !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

70 − 62 =